Yayınlar

* OBJECTIVE C İLE PROGRAMLAMA E-BOOK

Şükrü İlker Bırakoğlu’nun Sagesse Consultancy için hazırlamış olduğu e-book’u tbirakoglu@sagesseconsultancy.com adresine mail atarak ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Kitap, Sagesse Consultancy’nin, ülkemizin bilişim neferlerinin yetişebilmesi için, çalışan gençlerimize küçük bir hediyesidir.

* PROFESYONEL SAP ABAP/4 PROGRAMLAMA DİLİ CİLT I

PMI sertifikalı, SAP Almanya ve SAP Fransa’da Proje Yöneticisi ve Danışman olarak görev almış, SAP International’da  yıllarca top-talent seçilmiş ve SAP Academy Eğitmeni Teknik Kalite Yöneticisi Şükrü İlker Bırakoğlu’nun ikinci kitabı, meslek hayatınızda sizi tamamen yukarıya taşımayı hedefliyor.

Bu Kitap Neden Alınmalı?

SAP R/3, dünyada ve Türkiye’de bir çok büyük işletmenin iş süreçlerini uygulamalarını ve planlamalarını yapmalarını sağlayan bir yazılımdır. SAP firmasına ait ERP, CRM, SRM ve diğer kurumsal yazılımlar firmanın kendi programlama dili olan nesne tabanlı ABAP/4 programlama dili ile programlanmaktadır.

Türkiye’de SAP kullanan firmaların sayılarında artış sebebiyle ABAP / 4 dili ile program yazabilen yazılımcılara ve danışmanlara duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Ayrıca SAP modülleriyle çalışanların da ABAP/4 dilini en azından temel seviyede bilmeleri gerekmektedir.

Kitabı Kimler Almalı?

Yazılım yapmak ve SAP kullanan şirketlere danışmanlık yapmak isteyen herkes bu kitabı alabilir. Kitap, size yeni bir kariyer kapısı açacaktır ya da varolan kariyerinizde daha ileriye gitmenize sebep olacaktır. Kitap, eğitmenler için de kaynak kitap olabilecek niteliktedir.

Kitapta İşlenen Konular:

 Adım adım SAP Minibasis Kurulumu- Abap Debugger Kullanımı, Aktive Edilebilir Log Point, Assert ve Breakpoint Kullanımı- ABAP DDIC’te bir senaryo için adım adım tablo oluşturma, tabloları birbirine bağlama, view oluşturma ve customizing tablosu oluşturma teknikleri, Number Range yaratma ve Transaksiyonda Kullanma Teknikleri- Fonksiyon Guruplarıyla Katmanlı Uygulama Mimarisi Hazırlama, Veritabanı, İş Süreci ve RFC Katmanlarında Fonksiyon Modülleri Programlama Yöntemleri, SAP Sisteminde uygulama geliştirmede kullanılacak Fonksiyon Modüllerinin Açıklanması, Örnek Programlarda kullanılması, Örnek olarak Pop-Up Diyalog dosyalarla çalışma, SAP Grafik, Sistem, Transaksiyon Fonksiyon Modülleri- İleri Diyalog Programlama Teknikleri, Radibutton, Inputfield, Button, Tabstrip, Tablecontrol Programlama Örnekleri, Ekran Akışı ve PBO-PAI’nın ayrıntılı örneklerle açıklanması-REUSE_ALV_GRID_DISPLAY ile İleri Abap Raporu Hazırlama Teknikleri-ABAP 4 ile Dosya Yönetimi, Raporlardan HTML, PDF ve XML Oluşturma

Kitap Ücreti ve Temini:

Kitap ücreti 75 tl+kdv’dir. 10 ve üzeri alımlarda indirim uygulanmaktadır. Kitap siparişi için tbirakoglu@sagesseconsultancy.com adresine mail gönderebilirsiniz.

 

* PROFESYONEL SAP ABAP/4 PROGRAMLAMA DİLİ CİLT II ( DVD e-book şeklinde )

PMI sertifikalı, SAP Almanya ve SAP Fransa’da Proje Yöneticisi ve Danışman olarak görev almış, SAP International’da  yıllarca top-talent seçilmiş ve SAP Academy Eğitmeni Teknik Kalite Yöneticisi Şükrü İlker Bırakoğlu’nun üçüncü kitabı, e-book şeklinde Sagesse Eğitim Yayınları’ndan kariyerinizde fark yaratmak için yayınlandı.

Kitap Konuları:

Profesyonel SAP ABAP Cilt II, Cilt I kitabında işlenen konuların devamı niteliğindedir.

 Enjoy SAP kontrolleriyle kullanici arayuzu programlama, Containerler, Tree, CL_GUI_ALV_GRID programlama, ALV ile sisteme veri girisi, HTML Control, TextEdit Control, PICTURE Control Programlama, Nesneler arasi Surukle – Birak Programlama, CL_SALV_TABLE ile nesneye dayali ALV Grid programlama teknikleri, Batch Input Programlama,  ABAP, MS Office Entegrasyonu, MS Excel ve MS Word ile ABAP programlari veri gecisi, OLE ve IO siniflariyla programlama teknikleri, Application Log programlama teknikleri, SMARTFORMS programlamaya giriş, ABAP’la dinamik programlama, dinamik veri secimi, dinamik degisken yaratma, dinamik olarak ABAP kodu ve subroutine yaratma  teknikleri

Kitap Ücreti ve Temini:

Kitap ücreti 60 tl+kdv’dir. 10 ve üzeri alımlarda indirim uygulanmaktadır. Kitap siparişi için tbirakoglu@sagesseconsultancy.com adresine mail gönderebilirsiniz. Kitap dvd üzerine baskılı e-book şeklindedir.

Şükrü İlker BIRAKOĞLU’nun diğer yayınevlerinden çıkan kitaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Yeni Başlayanlar İçin SAP ABAP/4 ( Kodlab Yayınevi ) : http://www.idefix.com/kitap/sap-abap-4-sukru-ilker-birakoglu/tanim.asp?sid=TCD29926106EVQ5234IG

IOS Programlamaya Giriş ( Kodlab Yayınevi ) : http://www.idefix.com/kitap/ios-programlamaya-giris-sukru-ilker-birakoglu/tanim.asp?sid=T4Y2JAVJKO0P400BE3JM

SAP ABAP/4 Webdynpro ve Modül Programlama ( Seçkin Yayıncılık ) : http://www.seckin.com.tr/kitap/n/885857528/title/sap-abap4-webdynpro-ve-modul-programlama-sukru-ilker-birakoglu.html

SAP ABAP/4 ile Rapor ve Query Programlama ( Seçkin Yayıncılık ) : http://www.seckin.com.tr/kitap/n/267187858/title/sap-abap4-ile-rapor-ve-query-programlama-sukru-ilker-birakoglu.html 

 

Sagesse Consultancy: Üretkenlik. Verimlilik. Çalışkanlık. Analitik Çözüm. Maliyet Düşürücü Uygulamalar. Problemlere Akılcı Yaklaşım. İyi Zaman Yönetimi. Her Müşteri İçin Özel İhtiyaç Analizi. Yaratıcılık. Dürüstlük. Açık İletişim. İnsan Odaklı Yaklaşım.

 

 

Biz Sizi Arayalım!
Lütfen en kıza sürede sizi arayabilmemiz için aşağıdaki bilgileri doldurunuz.
Gönder
Bilgileriniz Alındı.
Teşekkür Ederiz.