Sistem Nedir?

Sagesse Talent Pool; 

Sagesse Consultancy’nin özellikle Bilişim ( IT ), Yazılım ve Teknoloji alanları başta olmak üzere; pazarlama, satış, yönetim, eğitim-danışmanlık ve insan kaynakları profesyonelleri için portfolyo ve CV toplama havuzudur.

Sagesse Consultancy işe yerleştirme firması değildir. Ancak; Türkiye, Azerbaycan, Almanya, Fransa ve İngiltere’de bulunan partnerlik sözleşmeleri aracılığıyla; iş ağında bulunan yetenekleri ve profesyonelleri Avrupa Birliği’nde Sagesse Consultancy ile ortaklaşa gerçekleşen projelere refere etmektedir. Ayrıca, Türkiye’de gerçekleşen projelerde çalışma fırsatı yaratılmaktadır.

İş fırsatları free-lance ( kısa süreli ), proje bazlı ( orta vadeli ), permanent ( sürekli ve uzun vadeli ), internship ( staj ) ya da sadece eğitim bazlı olabilmektedir.

Projeler Hangi Ülkelerde Olmaktadır?

Sagesse Consultancy ortaklarıyla birlikte en fazla projeyi Türkiye, Azerbaycan, İran, Almanya, Hollanda, İsviçre, İngiltere, Avusturya, Danimarka, Belçika, İsveç, Norveç ve Finlandiya’da gerçekleştirmektedir. CV değerlendirmeler bu ülkeler bazında olacaktır.

Sagesse Talent Pool’a Nasıl Girerim?

Sagesse Talent Pool’da yer alabilmek için ve Sagesse Consultancy tarafından projelere  refere edilebilmek için her grup adına farklı şartlar gerekmektedir. Kendi yaş ve deneyim grubunuz doğrultusunda web sitemizde bulunan junior, semi-professional, professional, senior sekmelerinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sitemizde bulunan açıklamaları detaylı incelemeniz sonrasında, Sagesse Talent Pool başvurunuzu, ön yazı ve güncel CV’niz ile birlikte tbirakoglu@sagesseconsultancy.com adresine gerçekleştirebilirsiniz.

Proje ve İş İlanlarından Nasıl Haberdar Olabilirim?

Sagesse Talent Pool’da yer alabilmek için gerekli kriterleri sağlıyorsanız; (kriterler için lütfen deneyim ve yaş grubunuza göre junior, semi-professional, professional ve senior başlıklarımızı inceleyiniz) bize göndermiş olduğunuz CV’niz her projede değerlendirmede olacaktır. Ayrıca, mail adresiniz mail grubuna eklenerek düzenli olarak projelerden haberdar olmanız sağlanacaktır.

Daha pro-aktif olabilmek için; LinkedIn’de bulunan Akıllı Mühendis sayfasını, ya da Facebook’ta bulunan  Sagess Akıllı Mühendis sayfasını, ya da Facebook’ta bulunan Sagesse Consultancy sayfasını takip edebilirsiniz.

Ayrıca, düzenli olarak web sitemiz üzerinden duyurular gerçekleşecektir. Web sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

Sagesse Talent Pool Kriterlerini şu anda sağlamıyorum, Ne Yapabilirim?

Sagesse Talent Pool’da açılan projeler ve pozisyonlar; market araştırmaları sonucu profesyoneller tarafından tasarlanmaktadır. Özellikle sektörde yeni yetişen ya da az-orta derecede tecrübeli kişilere ( 18-32 yaş arası ) gerekli kariyer yönlendirmelerini yapmaları için fırsat vermektedir.

Sagesse Talent Pool Projelerinde Yer Alabilmek İçin;

* Düzenli olarak web sitemizin blog kısmında bulunan yazıları takip edin! Yol haritanızı bulacaksınız!

*Açılan iş fırsatlarını gözlemleyin ve hangi özelliklerin arandığına dikkat edin!

*Sürekli olarak kendinizi doğru rol modellerle ve danışmanlıklarla geliştirin!

*Kısa vadeli değil, orta ve uzun vadeli gelişim stratejileri izleyin! Unutmayın, Roma 1 günde kurulmadı!

*Motivasyonunuzu kaybetmeyin ve Sürekli Gelişimin Sürekli Eğitim gerektirdiğini unutmayın!

*Sagesse Consultancy ile sürekli organik, insancıl, iş odaklı ve sonuca yönelik iletişim içerisinde olun.

Kaliteli insan gücü olarak kariyerinizde yükseklere çıkmanız için Sagesse Consultancy yanınızda olacaktır.

En Çok Hangi Alanlarda Proje ve İş Fırsatı Yaratılmaktadır?

Sagesse Consultancy, çalıştığı alanlar gereği en fazla Bilişim ( IT ) ve  Yazılım ile ilgilenen mühendislere ya da sosyal bölüm mezunlarına Avrupa Projeleri’nde çalışma imkanı tanımaktadır. Bunun yanı sıra, Türkiye’de gerçekleşen projelerde de çalışma imkanı olabilmektedir.  Ancak, farklı alanlarda danışman, eğitmen, sosyal medya yöneticisi, reklam sektörü spesialistleri, pazarlama alanı profesyonelleri, satış ve yönetim alanlarında uzmanlar da ağımız içerisinde projelerde görev alabilmektedir.

Önemli Not:

* Gerçekleşen tüm projelerde; yazılı-sözlü-konuşma düzeyinde İleri Seviye İngilizce şarttır. Alanınızla ilgili teknik, terminolojik iş ingilizcesi bilgisi zorunludur.

* Projelerin hepsinde değil ancak büyük çoğunluğunda; en az B2 seviyesinde Almanca bilgisi büyük tercih sebebidir.

* Gerçekleşen tüm projelerde, İş Yaşamı Temel İletişim becerileri üst seviyede olmalıdır. Bu konularda ayrıntılı bilgi için lütfen blog sayfasını ziyaret ediniz, kriterleri nasıl sağlayacağınıza dair junior, semi-professional, professional, senior sekmelerini inceleyiniz.

Detay Bilgi;

* Projelerin büyük bir kısmında; SAP ABAP, SAP BASIS, SAP BI, SAP FI/PP/MM/HR/CRM/SD gibi modüller ve diğer SAP ile ilgili alanlar;  Object C, .NET, PHP, JAVA, JavaScript vb programlama dilleri,  Oracle, Cisco, Microsoft Bilgisi gibi bilgi teknolojilerine dayalı özellikler aranmaktadır.

* IT ( Bilişim ) kökenli olmayan kişilerin ise ( Marketing, Management, Social Media, Graphic Design  vb alanlar) sektörde mutlaka deneyimli olmaları gerekmektedir.

*Sagesse Consultancy Türkiye’de free-lance Danışman ve Eğitmen olarak görev almak isteyen kişilerin alanları ne olursa olsun mutlaka detaylı portfolyo göndermeleri gerekmektedir.

 

Sagesse Consultancy: Üretkenlik. Verimlilik. Çalışkanlık. Analitik Çözüm. Maliyet Düşürücü Uygulamalar. Problemlere Akılcı Yaklaşım. İyi Zaman Yönetimi. Her Müşteri İçin Özel İhtiyaç Analizi. Yaratıcılık. Dürüstlük. Açık İletişim. İnsan Odaklı Yaklaşım.

Biz Sizi Arayalım!
Lütfen en kıza sürede sizi arayabilmemiz için aşağıdaki bilgileri doldurunuz.
Gönder
Bilgileriniz Alındı.
Teşekkür Ederiz.