Yapı

SAGESSE CONSULTANCY; paylaşmayı, birbirini her daim destekleyerek büyümeyi, sahiplenerek sorunların üstesinden gelmeyi, insan sevgisini ve pozitif hayat enerjisini kendilerine felsefe edinmiş dört kardeş tarafından yönetilmektedir.

Şirket kültürümüzde, kendi hayat felsefemizle özdeşleşmiş olup; müşterilerimizin ihtiyaçlarına aynı paylaşımcı, destekleyici, bilimsel ve disiplinli, geliştirici ve iletişim enerjisi yüksek şekilde yaklaşarak çözümler getirmekteyiz.

SAGESSE CONSULTANCY ; kurucu ve yöneticileri Sn Tayfun BIRAKOĞLU ile ; eğitimleri ve edindikleri farklı bilimsel disiplinleri, yaşama bakış açılarını bir araya getirerek, üretilen her ürün ve gerçekleştirilen her hizmette denge unsurunu gözetmektedir. Sn BIRAKOĞLU’nun mühendis kökenli analitik ve teknik yapısı, Tayfun BIRAKOĞLU’nun sosyal bilimler ve sanat kökenli yaratıcı, iletişim odaklı ve yönetsel yapısı ; Sagesse Consultancy’nin üretimlerindeki gücünü oluşturmaktadır. Bilkent Üniversitesi’nin gelenek ve kültürü, ODTÜ felsefesiyle birleşerek sonuç odaklı, verimlilik ve ölçümlenebilmeye dayalı, maliyet düşürücü , yaratıcı çözümleri ortaya koyarak müşterilerimize ve paydaşlarımıza değer yaratmaktadır.

Tayfun BIRAKOĞLU ( Yönetim Bilimleri ve Stratejik İletişim Uzmanı, Proje Soft Skills Yöneticisi, Danışman Koç, Yazar, Eğitmen )

Sagesse Görev: Kurucu Ortak, Büyüme Stratejileri Belirleme Uzmanı,Soft Skills ve Managerial Skills Departman Yöneticisi, Proje Yöneticisi

Adana doğumlu Tayfun Bırakoğlu, ÖSS’de Türkiye derecesi yaparak kazandığı ODTÜ Ekonomi bölümünde eğitim almıştır. Ardından, üstün başarı bursuyla girdiği TC Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde ve çift anadal olarak yine aynı üniversitenin Konservatuar Tiyatro Bölümü’nde eğitimlerini tamamlamıştır. Avustralya Büyükelçiği’nde saha operasyonlarıyla iş yaşamına atılarak; uluslararası ve yerel 50’nin üzerinde orta ve büyük ölçekli organizasyon yönetmiştir. Uzmanlık alanını, iş iletişimi ve yönetim bilimleri üzerine ilerleten Tayfun Bırakoğlu Hollanda’da soft skills management üzerine sertifikasyonlarını tamamlamıştır. Aynı zamanda PMI France ve SAP Academy France aracılığıyla yumuşak yönetim becerileri ( soft skills management & EQ trainings ) üzerine know-how’ını geliştirmiştir. İlk şirketi olan Clublecturehouse’u ( Profesyonel iş koçluk-danışmanlık ve eğitim şirketi ) 22 yaşında kurduktan sonra, ikinci şirketi Spotİstanbul’u 25 yaşında kurarak karlılık durumuna geçirmiştir. 28 yaşında Clublecturehouse’u kapatarak; Fransa’da alt yapısı hazırlanan ve işler hale getirilen Sagesse Consultancy’i kurarak, İstanbul şubesini açmıştır. Eğitimini aldığı farklı alanları birleştirerek; iş yeri yönetimi, insan kaynakları gelişimi, ve profesyonel yaşam soft skills eğitimler üzerine farklı kurgularda eğitimler vermekte; danışmanlık hizmeti sunmakta ve orta-üst düzey yöneticilere iletişim koçluğu yapmaktadır. The Company Musicals’te şan, müzikal oyunculuk, dans, artikülasyon gibi sanatsal eğitimlerini tamamlamıştır; Adana Devlet Tiyatrosu ve Ankara’da bir çok özel tiyatro dahil olmak üzere müzikal oyunlarda yer almıştır. TV ve Radyo programları hazırlamış, seslendirme yapmıştır. İş Yönetimi Üzerine 3 kitap hazırlamış ( ERP Proje Yönetiminde Soft Skills Management Kuramları ) ( Mühendisler İçin Sosyal İş Zekası ) ( Girişimciler İçin Yol Haritası ) olan Tayfun Bırakoğlu; çok iyi derecede Türkçe ve İngilizce konuşmaktadır; Hollandaca bilgisi vardır. İstanbul’da yaşamaktadır.

İletişim: tbirakoglu@sagesseconsultancy.com / tayfunbirakoglu@gmail.com

 

Gökhan BIRAKOĞLU ( Anayasa Hukuku, Tarih ve Vatandaşlık Eğitmeni, Üniversitelerle İlişkiler ve Bölgesel Stratejiler Uzmanı )

Sagesse Görev: Sagesse Anadolu Şehirleri Genişleme Sorumlusu, Eğitim ve Zirveler Organizasyon Koordinatörü, Sagesse KOBİ İlişkiler Sorumlusu )

Melike BIRAKOĞLU  ( Avukat )

Sagesse Görev: Şirket Avukatı ve Hukuksal Yükümlülükler & Haklar Sorumlusu

Biz Sizi Arayalım!
Lütfen en kıza sürede sizi arayabilmemiz için aşağıdaki bilgileri doldurunuz.
Gönder
Bilgileriniz Alındı.
Teşekkür Ederiz.